KWAS CYTRYNOWY KWASEK SPOŻYWCZY JEDNOWODNY 1000g NEW LIFE

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5391
  • Producent: NEW LIFE
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 9,00 zł / szt.

KWAS CYTRYNOWY KWASEK SPOŻYWCZY JEDNOWODNY 1000g NEW LIFE

W PRZECIWIEŃSTWIE DO PRODUKTÓW O OZNACZENIU CZYSTY DO ANALIZY (CZDA), JAKOŚĆ SPOŻYWCZA SPEŁNIA WSZYSTKIE NORMY BEZPIECZEŃSTWA JAKOŚCI PRODUKTU SPOŻYWCZEGO. ŁĄCZNIE Z OPAKOWANIEM. KTÓRE W PRZYPADKU CZDA JEST OPAKOWANIEM NIEDOSTOSOWANYM DO PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH.

Kwas cytrynowy Acidum Citricum E330 – organiczny związek z grupy hydroksykwasów karboksylowych, jest bezbarwny, krystaliczny, o kwaśnym smaku. Wzór sumaryczny C6H8O7.

Kwas cytrynowy jest naturalnym składnikiem każdego żywego organizmu. Odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie. W większych ilościach znajduje się w owocach cytrusowych, kiwi, truskawkach, cytrynach – w których stanowi do 8% suchej masy (co odpowiada 0,65% masy świeżej cytryny).

ZASTOSOWANIE

 Posiada szereg zastosowań w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, oraz farmaceutycznym. Właściwości przeciwutleniające kwasu cytrynowego wykorzystuje się w procesie konserwacji większości środków spożywczych, jak również kosmetyków.

- działa przeciw wymiotnie

- hamuje nudności

- zwiększa wydalanie metali ciężkich

 ZASTOSOWANIE W KOSMETYCE:

Kwas cytrynowy stosuje się między innymi:

- jako przeciwutleniacz – przedłuża trwałość preparatów kosmetycznych, wzmacnia właściwości innych oksydantów, minimalizuje niekorzystny wpływ na skórę UV i zanieczyszczeń powietrza.

- jako substancję wspomagającą i polepszającą działanie innych hydroksykwasów.

- w preparatach do peelingu – złuszcza i poprawia koloryt skóry suchej.

- w terapii przeciw fotostarzeniowej – produkty z kwasem cytrynowym, zmniejszają szorstkość skóry, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt, rozświetlają skórę, ponadto wygładzają zmarszczki i cienkie linie na skórze.

- przeciwbakteryjnie – zaaplikowany w roztworze na skórę chroni przed bakteriami.

- jako substancja rozświetlająca skórę – likwiduje przebarwienia, wyrównuje koloryt.

ZASTOSOWANIE W KUCHNI:

- pełni rolę dodatku używanego do zakwaszania potraw i przetworów.

- rozpuszczany w wodzie zastępuje sok z cytryny.

- dodatek do konfitur, dżemów, galaretek i innych deserów.

- używany jako regulator kwasowości sałatek (w przypadku owoców kwasek powoduje, że owoce nie ciemnieją).

- doskonale sprawdza się jako składnik zup, sosów, soków domowej roboty.

- mikstura sporządzona z łyżki proszku z minimalną dawką wody to pasta, która idealnie sprawdza się w roli odkamieniacza. Po nałożeniu jej na ściereczkę i owinięcie miejsca, w którym utworzył się kamień (na przykład kran), zostawiamy na 4 do 5 minut. Po tym okresie brud usuwamy bez problemu.

- pozbycie się kamienia z czajnika. Wsypujemy 3-4 łyżeczki do pełnego wody czajnika i zagotowujemy płynną mieszankę. Następnie dokładnie płukamy czyszczone naczynie.

- proszek rozpuszczony w wodzie usuwa osady po kawie i herbacie z filiżanek i kubków, nadając im przyjemny zapach.

- mycie dłoni pod ciepłą bieżącą wodą w kwasku cytrynowym usuwa przebarwienia i plamy po burakach, obieranych warzywach itp.

- kwas cytrynowy działa odtruwająco.

JAK POWSTAJE KWAS CYTRYNOWY  W przemyśle kwas cytrynowy jest otrzymywany przez fermentację cytrynową na pożywce z oczyszczonego cukru lub hydrolizatu skrobi za pomocą kultur pleśni kropidlaka czarnego Aspergillus Niger hodowanego na podłożu o początkowym PH 2,5-3,5. Może być otrzymywany syntetycznie. Kwas cytrynowy i cytryniany mogą być spożywane przez wszystkie grupy religijne, wegan i wegetarian. Nie powoduje żadnych reakcji alergicznych u osób, które są uczulone na pomarańcze czy inne owoce cytrusowe. Jest pozyskiwany z cukru, a nie z owoców.

NA PRZYKŁAD

Dodatek do żywności: do dżemów, sałatek, konfitur, zupy, sosy.

Typowe dawki: napoje bezalkoholowe > 0,4%, cukierki > 0,5%, dżemy > 0,3%, galaretki żelatynowe > 0,2%, sery topione > 3,4%

 JAKOŚĆ JEST DLA NAS BARDZO WAŻNA!

Jeśli klient ma wątpliwości, na życzenie wysyłamy mailem kontroli jakości. Na etykiecie zawsze umieszczony jest numer seryjny oraz data ważności produktu. Wszystkie nasze produkty są oznakowane zgodnie z globalnym zharmonizowanym systemem klasyfikacji i oznakowania chemikaliów - GHS.

CZYSTOŚĆ I HIGIENA  

 Konfekcjonowanie produktów w naszej firmie wykonujemy w ochronnych rękawiczkach oraz przeznaczonej do tej czynności odzieży.

Kwas cytrynowy jest uważany za związek bezpieczny, jednak może spowodować uszkodzenia oczu w przypadku bezpośredniego kontaktu. Kwasek cytrynowy należy przetrzymywać w suchym, chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.