PTEROSTILBENY - Resweratrol PT 30 kapsułek - suplement diety

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: KY51
 • Producent: KENAYAG - SUPLEMENTY, SUPERFOOD
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • 95,00 zł 85,50 zł / szt.

 

PTEROSTILBENY - Resweratrol PT 30 kapsułek

suplement diety

Składniki suplementu diety

Porcja dzienna: 2 kapsułki

Opakowanie zawiera: 60 kapsułek

Porcja dzienna zawiera

Ilość

Resweratrol trans - zmikronizowany czysty związek otrzymany z ekstraktu korzeni i kłączy rdestu japońskiego (Polygonum Cuspidatum) (98 %)

200mg

Standaryzowany ekstrakt z pestek winogron (95% niskoczasteczkowych proantocyjanidyn)

100mg  

Sunphenon® ekstrakt zielonej herbaty (liście, w tym katechiny zielonej herbaty, EGCg – Epigallocatechin Gallate, nie mniej niż 90%)

100mg  

Ekstrakt z kory francuskiej sosny morskiej (Pinus pinaster), (standaryzowany na oligomeryczne proantocyjanidyny OPC 65%)

100mg  

Pterostilbeny 90% (ekstrakt z owoców borówek)

50mg

Piperyna

10mg

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu

 

Resveratrol PT to niezwykłe połączenie aktywnych ekstraktów roślinnych efektywnie neutralizujących powstające w organizmie wolne rodniki. Posiadają silne działanie antyoksydacyjne oraz spowalniają procesy starzenia.

Resweratrol i pterostilbeny - aktywują tzw. „gen długowieczności”

Pterostilbeny:

 • to polifenole naturalnie występujące w jagodach

 • to fitoaleksyna, działająca jak układ obronny jagód

 • od tysięcy lat są stosowane w medycynie ajurwedyjskiej

 • posiadają wysoką biodostępność

 • długo utrzymują się w organizmie (105 min.)

 • są bardzo dobrze wchłaniane

 • wykazują wysoką stabilność metaboliczną

Pterostilbeny to naturalny odpowiednik resweratrolu, który występuje m.in. w takich owocach jak jagody, żurawiny, winogrona. Należy do grupy związków zwanych fitoaleksynami. Rośliny wytwarzają te związki do obrony przed patogenami tj. bakteriami i grzybami. Jednak jest prawie niemożliwe, aby przyjmować z jedzeniem lecznicze dawki pterostilbenów niezbędnych do zapobiegania chorób układu krążenia.

Spośród wszystkich owoców i warzyw czarne jagody zawierają najwięcej antyoksydantów. Substancje zawarte w jagodach chronią organizm przed działaniem wolnych rodników.

Resweratrol poprawia ogólną kondycję organizmu; neutralizuje wolne rodniki; wspomaga pracę serca i krążenia; wpływa na obniżenie wystąpienia ryzyka chorób serca; działa hamująco na agregację płytek krwi.

Pterostilbeny, zawarte m.in. w jagodach i winogronach, stosowane od wieków w medycynie ajuwerdyjskiej, bardzo dobrze rozpuszczają się w tłuszczach dzięki temu przyjmowane w formie suplementów lepiej się wchłaniają. Aktualne badania szacują ich biodostępność na poziomie 80%. Są bardzo stabilne a ich poziom utrzymuje się długo we krwi (przez 105 minut).

Pterostilbeny i resweratrol są związkami stylbenowymi, blisko związanymi strukturalnie, co zapewnia im podobne funkcje. Oba te związki wzajemnie współdziałają, aktywując “gen długowieczności SIRT1”.

Działają one w następujący sposób: resweratrol aktywuje geny „w górę”, przez co posiada działanie profilaktyczne  natomiast pterostilbeny bezpośrednio aktywują geny „w dół”, co uzupełnia zdolności resweratrolu do wspomagania zdrowych poziomów lipidów krwi.

Naukowcy odkryli, że zarówno resweratrol, jak i pterostilbeny imitują  wiele korzystnych efektów restrykcji kalorycznej (ograniczenie kalorii), które są bezdyskusyjnie najskuteczniejszym sposobem przedłużania życia.

Według  dr Agnes M. Rimando, wiodącego eksperta w biologii m.in. resweratrolu, pterostilbenów “stilbeny posiadają wieloraką aktywność farmakologiczną, do której zaliczamy m.in. wydłużenie życia”.

Pterostilbeny zawarte w czarnych jagodach wykazują wiele korzyści dla zdrowia m.in. chronią przed problemami z układem sercowo-naczyniowym. Badania sugerują, że większe spożycie jagód poprawia czynniki ryzyka kardiometabolicznego i nadciśnienia, oraz zapewnia ochronę przed stresem oksydacyjnym.

Aktualne wyniki badań wykazują, że dawka 25-50 mg pterostilbenów dziennie dla osób dorosłych zapewni właściwą ochronę serca. Żeby dostarczyć organizmowi  dostateczną  dzienną dawkę pterostilbenów należy spożywać 6 porcji owoców i warzyw, co w praktyce jest bardzo trudne. Dlatego też warto sięgnąć po suplement diety Resvertarol PT, który uzupełni ewentualne niedobory pterostilbenów.

Zarówno resweratrol, jak i pterostilbeny posiadają także nadzwyczajny wpływ na koncentrację, zdolności uczenia się i pamięć.  

Do pełnej ochrony przeciwstarzeniowej jednak potrzebujemy jeszcze astaksantyny. Więcej o astaksantynie >>

Podsumowując:  Resweratrol i pterostilben - kluczem do dłuższego życia!

Ekstrakt z pestek winogron zawierają antyoksydanty, pomagają w polepszeniu  ogólnego wyglądu i zdrowia skóry

Sunphenon - ekstrakt  zielonej herbaty  (EGCg nie mniej niż 90%) zawiera jedne z najsilniejszych przeciwutleniaczy (katechiny) chroniące komórki przed utleniaczami i wolnymi rodnikami.

Ekstrakt z kory francuskiej sosny morskiej (Pinus pinaster)

Choć proces starzenia się jest nieunikniony, już teraz możemy przygotować nasze ciało i umysł na przyszłość. Ekstrakt z kory sosny francuskiej standaryzowany na oligomeryczne proantocyjanidyny zapewnia silną ochronę antyoksydacyjną i wspomaga układ krążenia zapewniając lepszy transport substancji odżywczych do wszystkich organów.

Ekstrakt z kory francuskiej sosny morskiej zapewnia:

 • silną ochronę antyoksydacyjną

 • silne właściwości odżywcze

 • silne wspomaganie kolagenu

Chroniąc i wspomagając organizm teraz chronimy jakość życia i przygotowujemy się na przyszłość, a więc nie musimy się jej obawiać.

Ekstrakt z kory francuskiej sosny morskiej standaryzowany na oligomeryczne proantocyjanidyny, m.in.  uelastycznia naczynia krwionośne Zdrowe naczynia poprawiają krążenie i dostarczanie substancji odżywczych w całym organizmie, wspomagając serce, oczy i wszystkie organy. Prawidłowe krążenie odżywia także skórę i chroni ją od wewnątrz

Sposób użycia: 2 razy dziennie po 1 kapsułce

Sposób przechowywania:  przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci

Uwagi: nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.  Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Producent: Kenay Sp. J.