BABKA PŁESZNIK BŁONNIK nasiona 100g - SUPER JAKOŚĆ!

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: NewLife0055
  • Producent: New Life
  • Kod producenta: NewLife0055
  • Dostępność: Wysyłka zwykle w 48h Wysyłka zwykle w 48h
  • szt.
  • 4,99 zł / szt.
  • 100 g ( 49,90 zł za 1 kg )

Babka płesznik - nasiona
żródło naturalnego błonnika

 


Babka płesznik -Plantago psyllium jest rośliną jednoroczną. Uprawia się ją od dawna główniena Bliskim Wschodzie. Obecnie coraz częściej w Europie.
Babka płesznik znalazła miejsce w naszaj kuchni ze względu na  bardzo wysoką zawartość błonnika dzieki czemu stała się naturalnym środkiem w diecie wpomagającej zaparcia i odchudzanie.
Bardzo często nasiona Babki są stosowane jako jeden ze składników suplementów diety wspomagającej odchudzanie. W aspekcie całej rosliny Babki płesznik to najbardziej cenne są nasiona. Są małe i płaskie brunatno-brązowe.
Po zalaniu ich wądą pokrywają się śluzem. Śluz ten w nasionkach Babki płesznik to głównie rózne frakcje polisacharydów. To one pod wpływem wody zwiększają swoją objętość, pęcznieją w żołądku przez to dają uczucie sytości.
Nasiona Babki płesznik to przede wszystkim bogactwo błonnika, przez co mogą wiązać toksyny, szkodliwe substancje powstałe w procesach metabolicznych
Nasiona babki płesznik stosowane są jako składnik diety odchudzającej.
Przeciętny europejczyk nie zapewnie w sojej diecie odpowiedniej dawki błonnika przez co naraża się na zaburzenia funkcjonowania organizmu. Wprowadzając do naszej diety babkę płesznik możemy ten niedobór na naszym talerzu szybko uzupełnić. Nasza energia zyciowa witalność ściśle jest zwiazana ze stanem naszego organizmu. Gdy w naszej diecie znajdzie sie błonnik nasz organizm może stac się bardziej witalny, nasze samopoczucie się poprawic, a dzięki poczuciu sytości przy jego spozywaniu nasze odchodzanie może stac się skuteczniejsze.
Babkę płesznik mozna stosować  w postaci do picia. Należy wsypać do szklanki 2-3 łyżeczki nasion, zalać je letnią wodą, wymieszać, odczekać kilka minut aż zauważymy że nasiona lekko spęczniały i pokryły się śluzem. Po wymieszaniu mozna taki napój wypić wraz z nasionami. Taki napój najlepiej jest  zastosować 3 razy w ciągu dnia 30 min przed kazdym głównymi posiłkiem.
Nasiona baki płesznik  można też  stosować jako dodatek nie tylko do sałatek i surówek ale tez dodając do każdego posiłku np. zup czy wypieków.

Nasiona babki płesznik można przedakować , może to prowadzić do biegunki lub innych zachwiań w pracy kładu pokarmowego.
Spożywanie babki w czasie przyjmowania leków może wpływac na stopień ich przyswajania. W takich przypadkach należy skontaktować sie z  lekarzemi potwierdzieć lub wykluczyc mozliwoć stosowania jej jako elemet swojej diety.

Nasiona należy przechowywać w chłodnym miejscu w szczelnie zamkniętym opakowaniu, z dala od wilgoci, obcych zapachów i światła. Z dala od dzieci.

Należy pamiętać że babka płesznik nie jest lekarstwem i nie zastąpi leków przepisanych prze lekarza.