Kwas L-askorbinowy Lewoskrętna Witamina C Natur Planet

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: NL139
  • Producent: NEW LIFE
  • Dostępność: Wysyłka zwykle w 48h Wysyłka zwykle w 48h
  • szt.
  • 45,00 zł / szt.

Kwas L-askorbinowy „Lewoskrętna Witamina C” 

NEW LIFE


Składniki: Kwas L-askorbinowy 100%
Czystość 99,89%

masa netto: 1 kg

Jedna łyżeczka od herbaty to ok. 5 gramów kwasu L-askorbinowego -  Czyli 5000 mG 
Płaska łyżeczka to ok. 3 g czyli 3000 mg.


Witamina C odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. 
Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, jest najskuteczniejszym antyoksydantem - czyli przeciwutleniaczem zapobiegającym dzia­łaniu szkodliwych substancji.

gatunek spożywczy E300

Z uwagi na to że witamina C bardzo szybko sie utlenia nie należy je narażać na światło, dostęp powietrza, wilgoci czy podwyższoną temeprature. Dlatego dadawać ją należy do wystudzonych napoji a do mieszania nie powinno się używać metalowych łyżeczek.

Nadmiar witaminy C gdy jest przyjęty z pokarmem wydala się wraz z moczem, ponieważ jest to witamina rozpuszczalna w wodzie. Z tego powodu nie łatwo ją jest przedawkować.
Pamiętajmy jednak że zbyt duże spożywanie kwasu askorbinowego (Witaminy C) w dawce powyżej 1000 mg może sprzyjać powstawaniu kamieni nerkowych. 
Zbyt duże dawki witaminy C (kwasu L-askorbinowego) powodują też dolegliwości związane z układem pokarmowym, na przykład nuidności i bóle brzucha. 
Pamiętajmy też że jest to kwas i po spożyciu napoju wzbogaconego Witaminą C należy zobojętnić pH w ustach na przykład dobrze je przepłukując czystą wodą.
Unikniemy wtedy narażania szkliwa nazębnego na uszkodzenia.

Przyjmując witaminę C należy zachować ostrożność aby jej nie przedawkować, w przypadku wątpliwości skonsultować jej przyjmowanie z lekarzem lub farmaceutą.

Należy spożyć przed końcem: 08.2018

Przechowywać w chłodnym, suchym i zaciemnionym miejscu, z dala od dzieci.

Kraj pochodzenia:
 Chiny