NATURALNA FARBA SANOTINT LIGHT SENSITIVE NR 82 Light Grey (jasny szary)

 • szt.
 • 69,00 zł / szt.
 • Niedostępny

NATURALNA FARBA SANOTINT LIGHT SENSITIVE NR 82 Light Grey (jasny szary)

Chłodny, popielaty odcień

Farby do włosów SANOTINT SENSITIVE dawniej LIGHT to seria naturalnych farb stworzonych na bazie takich składników jak złote proso i ekstrakty roślinne.
Seria farb nie zawiera P-fenylenodiaminy, rezorcyny i amoniaku. 
Każda z farb Sanotint Sensitive stworzona została dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do alergii. 
Farby Sanotint nie zawiera PPD, parabenów, amoniaku, parafiny, silikonów, formaldehydu, metali. 
Były testowane dermatologicznie oraz na zawartość niklu. Nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie były testowane na zwierzętach

Farby Sanotint (light) Sensitive to:
 • bardzo niskie ryzyko alergii.
 • 12 wspaniałych odcieni.
 • naturalne składniki, takie jak: złote proso (bogate w silikę), liście oliwek, olej brzozowy, nasiona winogron
 • Możliwość mieszania dwóch lub większej ilości kolorów dla uzyskania własnej, unikalnej barwy
 • jest bardzo wydajna, nakłada się w postaci gęstego płynu
 • daje możliwość podzielenia na kilka aplikacji, w zależności od długości włosów
 • doskonale pokrywa siwe włosy, i nie odbiega w tym względzie od farby SANOTINT CLASSIC

 


Czas potrzebny dla uzyskania odpowiedniego koloru włosów wynosi od 25 do 40 min. Farba Sanotint długo utrzymuje kolor. Głównym składnikiem farby jest złote proso, ekstrakt kaszy jaglanej bogaty w odżywczą silicę (krzemionkę) – jeden z najważniejszych składników ochrony włosów. Naturalne składniki roślinne jak: oliwa z oliwek, sok z brzozy, wyciąg z pestek winogron, wzmacniają włosy, dając im połysk i zdrowy wygląd. Farba całkowicie pokrywa siwe włosy, po jednym do dwóch aplikacji. Farba Sanotint sprawia, że włosy są miękkie i lśniące.
Opakowanie zawiera: 1x55ml tubkę z farbą, 1x55ml buteleczkę emulsji utrwalającej kolor, 1x15ml odżywki, parę plastikowych rękawiczek. Zawartość można podzielić na jedną lub kilka porcji, w zależności od potrzeb i długości włosów.
SPOSÓB UŻYCIA SANOTINT:
 1. Wymieszaj dobrze w miseczce równe porcje koloru i emulsji utrwalającej. Podczas całego zabiegu używaj dołączonych rękawiczek.
 2. Nałóż zmieszaną emulsję na suche, nieumyte wcześniej włosy. Używając szczoteczki lub grzebienia, rozdzielaj włosy pasmo za pasmem, zaczynając od nasady głowy i nakładaj mieszankę. Jeśli używasz Sanotint po raz pierwszy, nałóż farbę na całe włosy, zużywając całą zawartość.
 3. Trzymaj miksturę na włosach przez 25– 40 minut lub 30 min. przy rudych odcieniach. Przy grubych czy bardzo siwych włosach trzymaj barwnik 50 minut. Gdy chcesz zafarbować odrosty, pokryj je na 20 minut, a potem rozprowadź barwnik na całość włosów na dalsze minimum 5 minut.
 4. Po upływie określonego czasu, spłukuj bieżącą wodą aż do chwili, gdy woda będzie czysta. Umyj włosy szamponem i ponownie wypłucz.
 5. Przesusz włosy ręcznikiem.
 6. Nałóż potrzebną ilość odżywki Sanotint i rozprowadź ją na całe włosy. Nie spłukuj!
 7. Wysusz i ułóż włosy.
Uwaga! - Faby Sanotint Light nr. 87 i 88 dają bardzo jasny efekt!
Rady praktyczne: Jeśli wybrany barwnik jest 2-3 razy jaśniejszy od twego obecnego koloru, powinno się najpierw rozjaśnić włosy Rozjaśniaczem „Sanotint Kit Rozjaśniający”.
Test na wrażliwość: pomimo wyjątkowo niskiego ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej zaleca się nałożyć małą porcję farby na oczyszczoną wewnętrzną część łokcia, trzykrotnie, z małą przerwą na wyschnięcie i pozostawienia jej tam na 48 godzin. Jeśli skóra zaczerwieni się lub poczujesz ostre swędzenie, nie stosuj preparatu.
Producent: COSVAL SPA
Importer: RP INVESTMENT Sp. k.